Produkty

Aké benefity prinášajú hliníkové okná?

Úlohou okien v dome je nielen vetranie a prísun svetla do priestorov, zohrávajú dôležitú tepelno-izolačnú a dizajnovú úlohu v celkovom projekte. Energetický certifikát budovy je osvedčenie o tom, ako je váš dom energeticky úsporný, resp. ako sa v ňom hospodári so spotrebou energie. To koľko energie unikne, resp. ako je dom energeticky náročný vo veľkej miere závisí aj na oknách, dverách a teda ich schopnosti izolovať a brániť únikom. Hlinikove okna Bratislava majú viaceré benefity, ktoré stojí za to spomenúť.

hlinikove okna

Akékoľvek možnosti vo veľkosti a dizajne

Dizajn a prevedenie hliníkových okien má naozaj veľmi veľké možnosti. V prvom rade je obrovským benefitom pri nich to, že ich dokážete na mieru vyrobiť pre akékoľvek rozmery a požiadavky. To dáva veľký priestor práve dizajnu a celkovému efektu, čo sa týka okien navonok i zvonka priestorov.

Dizajn hliníkových okien

Estetický, čistý a útly dizajn je naozaj veľmi moderný a dáva veľké možnosti každej jednej stavbe, budove a domu. Hliníkové okná navyše majú rôzne možnosti vo farbách a povrchovej úprave. Nemusíte tak mať na výber iba dve alebo tri dizajnové možnosti, na výber je ich naozaj neúrekom.

Dobrá izolácia

Dnes už je možné a dostupné aj pri hliníkových rámoch a konštrukciách, aby boli dobrým tepelným a dokonca aj zvukovým izolantom. Navyše hliníkové okná udržia aj trojvrstvové sklo, čo je pre izoláciu v dome ešte lepšie.

dom

Odolnosť materiálu

Podobne ako pri hliníkových dverách aj pri hliníkových oknách je obrovským benefitom odolnosť materiálu. Hliník je výborne odolný voči svetelnému žiareniu, poveternostným vplyvom, nepraská a nepoškodzuje sa, nehrdzavie. Dokonca sa hliník dá aj recyklovať, takže ho môžeme považovať za ekologický materiál.

Všetky tieto benefity robia z hliníkových okien veľmi zaujímavý integrovaný prvok stavby, ktorý dáva tak funkčnosti ako aj dizajnu obrovské možnosti.