Nezařazené

Aplikácia, ktorá Vám zmrazí účet v podnapitom stave

Britská spoločnosť iBe TSE prišla so zaujímavou myšlienkou, ako uchrániť bankový účet pred zbytočným utrácaním. Vytvorila aplikáciu s názvom Drnkpay, ktorá zmrazí užívateľov prístup k financiám v okamihu, kedy má daná osoba v krvi príliš veľa alkoholu.

víno

Prieskum spoločnosti OnePoll preukázal, že takmer polovica ľudí vo veku od 18 do 34 rokov konzumujúcich alkohol si želala, aby nemala akýkoľvek prístup k svojmu účtu. Generálny riaditeľ spoločnosti iBe TSE Francesco Scarnera sa vyjadril: „Je to problém, s ktorým sa  mnohí z nás stretli, a preto sme sa rozhodli vytvoriť jednoduché riešenie, ktoré využíva najmodernejšie technológie„.

Samotný postup nie je zložitý. Prvým krokom je, že je užívateľ povinný si aplikáciu zakúpiť spoločne s alkohol testerom, ktorý sa vďaka dnešným moderným vymoženostiam jednoducho spáruje cez Bluetooth. Užívateľ následne vkladá do danej aplikácie informácie o svojej platobnej karte. Je nutné, aby si používateľ stanovil, aký typ alkoholu v daný večer vypije, v akom množstve a akú približnú čiastku zaň plánuje minúť. Jednotlivé údaje, ktoré užívateľ zadal do aplikácie sa uložia a skombinujú, pričom vytvoria hranicu, ktorá je prípustná.

karta

Pokiaľ ju osoba v daný večer prekročí, platobné karty, ktoré do aplikácie zadával sa po dobu 12 hodín zablokujú a zabránia tak ďalšiemu použitiu. Tvorcovia sa rozhodli vytvoriť alkohol tester v dvoch podobách – buď ako klasický tester alebo novodobý tester, ktorý bude mať podobu náramkových hodiniek. Užívateľ je preto povinný pred použitím karty dýchnuť do daného testera a pokiaľ ten preukáže, že alkohol v dychu nepresiahol hranicu, je možné kartou zaplatiť.

Z dôvodu zložitejšej a priamej spolupráce s jednotlivými bankami ju tvorcovia zatiaľ aplikujú len vo Veľkej Británii. Keďže sa jedná o novinku na trhu je otázne, či bude táto forma aplikácie pre ľudí dostatočne zaujímavá a užitočná.