Peniaze

Je bezpečná platba mobilom či smart hodinkami?

Používate pri platení hotovosť, bankomatovú platobnú kartu alebo už ste prešli na platenie mobilom či smart hodinkami? Na zaplatenie máte mnoho možností. Je len na vás, ktorú metódu použijete. Je platenie mobilom alebo smart hodinkami naozaj bezpečnou záležitosťou? Mnoho mladých ľudí práve takúto formu platenia využíva. Priložia mobil a už majú zaplatené. Je to rýchle, jednoduché, ale aj bezpečné? Platba mobilom sa stala veľmi populárnym spôsobom zaplatenia za konkrétny tovar. Využívajú ho najmä mladí ľudia. Starší ľudia veria hotovosti a fyzickým peniazom, ktoré majú aktuálne pri sebe.

platobná karta

Mnohí starší ľudia nevlastnia ani bankový účet, kde by si sporili peniaze. Starí ľudia si sporia do vankúša alebo do ponožky. Takto majúvšetky svoje peniaze okamžite k dispozícii, čo v niektorých prípadoch nie je práve vhodným riešením. Existujú rôzni podvodníci, ktorí sa vydávajú za členov rodiny a starí ľudia veľmi rýchlo naletia a hodia celé svoje úspory do smetiaka alebo ich vyhodia z balkónu. Takto vie prísť podvodník veľmi rýchlo k peniazom. V televízii je takýchto prípadov veľmi veľa.

peniaze

Pri platbe mobilom sa nám však môže stať, že sa nám platba odráta z nášho účtu dvakrát. Aj o tom som už počula. Našťastie neplatím mobilom, takže som nemohla mať reálnu skúsenosť. Platenie digitálnym spôsobom je vždy riskantné a nebezpečné. Aj vám chodia do e-mailovej schránky rôzne podvodné e-maily? Mne skoro každý druhý týždeň. Avšak je dôležité, aby ste na takéto podvodné e-maily nereagovali a najlepšie ani ich neotvárali. Niekedy je najlepším riešením mať pri sebe hotovosť. Nikdy neviete, či v konkrétnom obchode, kde si budete chcieť kúpiť nejaký tovar nebude problém v terminály. Niekde majú vypísané, že prijímajú len hotovosť. Niet nad svätú hotovosť a platbu práve ňou. Presne budete vedieť, koľkými financiami disponujete.