Spoločnosť

Nechce riešiť problémy

Môj partner so mnou nechce riešiť naše spoločné problémy. Každý len hodí za hlavu a ja sa s nimi ďalej trápi. On si žije svoj perfektný život, so všetkým je spokojný, ale ja sa trápim. Keď som sa začala ozývať, že mi niektoré veci čo robí vadí, tak mi po nejakej dobe povedal že mu vadí zo mu furt niečo vyčítam. Lenže on pre mňa nie je žiadnou psychickou podporou, namiesto toho mi hovorí nech idem meditovať, ani na Vianoce a výročie mi nič nedal. Ale nie je to len čiernobiele, je to skvelý partner len to má dosť nedostatkov, ktoré on jednoducho riešiť nechce, pretože by to kazili jeho neustálu radosť zo života. Občasná psychická podpora by sa mi veľmi hodila.

s

Je to jeho prvý vzťah a tak chápem, že nevie úplne ako sa správať. Ale niektoré veci ma fakt veľmi bolia. Neviem, ako zlepšiť komunikáciu, keď on nechce. On je spokojný keď nič nerieši, ale ja kým sa veci nedorieši sa hrozne trápim… Rozísť sa s ním nechcem, strašne veľmi ho milujem, nedokázala by som bez neho žiť a on ma tiež miluje, len to jednoducho veľmi nevie… lenže ten problém tu furt je a to ma desí. Proste keď sa dlhodobo neriešia problémy, tak to k ničomu noc nevedie a ja neviem, ako sa z toho dostať. Chcela by som, aby sme sa vedeli porozprávať ako normálnych ľudí a keď má jeden z nás nejaký problém, tak to vykomunikovať a prebrať.

s

Lenže s ním sa to nedá a to mi veľmi vadí, pretože ja chcem a potrebujem o problémoch hovoriť, nie je len zametať pod koberec a robiť, že sa nič nedeje a že je všetko v poriadku. Fakt neviem, ako to pôjde s takou ďalej..už som skúšala všetko. Dokonca som mu povedala, že takto to ďalej nejde, že pokiaľ sa nezmení, že sa rozídeme. Ale on to vzal úplne inak a doslova sa mi vysmial do tváre a to ma celkom dosť dostalo a tiež zranilo, pretože som také konanie od neho vôbec nečakala. Skôr som si myslela, že bude nejaké ospravedlnenie a zmení sa.