Nezařazené

Vonkajšie tienenie pre lepšie bývanie

Tienenie, to je potrebnou súčasťou v podstate každej budovy, v ktorej priestoroch sa denne vyskytujú ľudia. Pretože dobre vieme, že slnečné lúče hoci majú svoj význam, vedia byť v určitej miere až nepríjemné, tým pádom vedia narušiť komfort nielen v administratívnych budovách, no tiež v bežných rodinných domoch a bytoch.
A proti tomu sa vieme šikovne brániť, najobľúbenejším doplnkom sú v tomto smere venkovní žaluzie. Práve s nimi dokážeme účinne regulovať dopad svetelného dopadu. To teda znamená, že v tomto prípade nevravíme len o tienení, ale o možnosti rozhodnúť sa, koľko takéhoto denného svetla vpustíme do našich priestorov. Pretože hold, denné svetlo je v určitej miere potrebné a zdravé.

venkovní žaluzie

Práve so žalúziami dokážeme jeho pomer regulovať veľmi efektívne a prakticky. Okrem toho prinášajú súkromie či dokonca úsporu energií a zníženie nákladov (za kúrenie).
No článok o tienení by nemohol byť ani zďaleka kompletný, ak by sa v ňom nespomenuli venkovní žaluzie. Tieto vídame veľmi často na novostavbách či moderných rodinných domoch, pričom ich hliníková konštrukcia má svoje oceniteľné výhody. V prvom rade vravíme o funkčnej ochrane pred slnečnými lúčmi, v druhom rade však takisto o prvku so skvelými izolačnými vlastnosťami. Do tretice vravíme o hliníku, čo je materiál povestný svojou odolnosťou a dlhou životnosťou.

hliníková pergola

Pre tie najväčšie horúčavy sú tu kvalitné hliníkové pergoly do exteriéru, vyrábané na mieru. Dá sa povedať, že svojou funkciou je to vlastne taká „druhá strecha“ a bioklimatické pergoly vám najlepšie pomôžu aj pri vyšších letných teplotách. Vtedy zistíte, že sú naozaj na nezaplatenie.
· Aké venkovní stínění a ktorý jeho typ kto uprednostní, to už je samozrejme individuálne, vo všetkých prípadoch tu ale vravíme o rozumnej investícii a dá sa v mnohých prípadoch povedať, že dokonca o neodmysliteľnej.