Zvieratá

Život delfínov

Milujete vodu? Určite si potom zamilujete aj tieto nádherné zvieratká, ktoré vo vode žijú. Viete, na ktoré myslím? Sú to delfíny. Delfíny sú veľmi roztomilé vodné zvieratká. Ak ich uvidíte, budete žasnúť nad nimi. Viete, kde ich môžete všade nájsť? Ako sa správajú delfíny k človeku? Delfín patrí medzi vodné živočíchy. Ako každé zvieratko, aj delfíny potrebujú prijímať potravu. Ich potravou sú malé rybky, ktoré plávajú vo vode. Ak uvidíte delfína, môžete očakávať, že bude popri svojom plávaní aj vyskakovať, čím vám dopraje nezabudnuteľný zážitok. Delfíny dorastajú až do dĺžky dva metre približne a ich hmotnosť je dosť veľká.

predstavenie delfínov

Niektorí ľudia milujú práve plávanie s delfínmi. Ide o aktivitu, ktorú nájdete v rôznych vodných parkoch alebo ako atrakcie pre deti. Tréneri s nimi robia rôzne predstavenia, napríklad ako delfín preskakuje žrď či kruh. Už ste také niečo videli? Myslím, že v televízii v nejako filme ste ich videli určite. Bolo to veľmi príjemné pozeranie. No omnoho lepší zážitok budete mať, ak ich budete vidieť naživo a úplne zblízka. Mali by ste si dopriať tento pohľad a pohľadať, kde by sa takéto podujatia a predstavenia s delfínmi mohli konať.

delfín

Delfín potrebuje slobodu. Určite nie je spokojný v uzavretom malom vodnom priestore. Delfíny sa musia aj voľne rozmnožovať. Videli ste už skákajúcu rodinku delfínov, ktorí robia zo seba fontánku? Striekajú vodu, ktorá pripomína fontánu vo vašom parku. Je to prenádherný pohľad na takúto delfíniu rodinku. Mnohí ľudia si pri predstave na plávajúce delfíny vybavia slobodu. Sú to slobodné zvieratká, ktoré majú radi veľa priestoru. Žijú v moriach a oceánoch. To je ich domov. Delfíny sú najkrajšie vodné živočíchy, ktoré obľubuje veľmi veľa ľudí. Aj vy ste si kreslili rôzne delfíny na papier, keď ste boli malým dieťaťom?