Ženy

5 tipov pre krajšie ráno a pohodovejší deň.

A či už ráno vstávate nesprávnou nohou alebo ste sa vyspali do ružova, to, s akým pocitom začíname náš deň môže výrazným spôsobom ovplyvniť celý jeho priebeh. Preto by sme sa mali sústrediť na správne naladenie hneď po prebudení.

Spanie

Hovorí sa, že ovplyvniť našu náladu vonkajšie okolnosti nedokážu, ale náš vlastný postoj k nim áno. Preto, ak ráno vstávate s pocitom, že tých hlučných susedov by ste najradšej hneď a zaraz vymenili alebo že ďalší deň v práci s otravným šéfom asi psychicky nezvládnete – pomôcť vám môže vedomie, že negatívnym pocitom si v podstate škodíte len vy sami. Šéf ani susedia záhadným spôsobom v ten okamih nezmiznú. Problémy budete riešiť neskôr. Teraz sa sústreďte len na to, aby ste si urobili pohodovú atmosféru. Možno aj s týmito 5 tipmi pre krajšie ráno.

Rano

  1. Ak vstávate dostatočne v predstihu, využite čas na príjemné ranné aktivity. Pustite si obľúbenú hudbu popri tom, ako sa chystáte do práce. Pustite si niečo zábavné v televízii ako pozadie. Ale pozor, aby vás to nezaujalo až tak, že nakoniec prídete do práce neskoro.
  2. Cvičme v rytme. Či už jednoduchý strečing, joga alebo len pár metrov pešo do práce, ranná fyzická aktivita vás dokáže fyzicky aj mentálne naštartovať na celý deň.
  3. Na správne nabudenie metabolizmu a očistu organizmu, skúste každé ráno vypiť pohár teplej vody, najlepšie s citrónom. Je to osviežujúce a hlavne zdravé.
  4. Raňajky sú základ. Z čoho predsa budete čerpať energiu? Najideálnejšie je dať si niečo teplé, aby naše telo nedostalo šok. Môže to byť napríklad teplá ovsená kaša, varené vajíčka a podobne. Kto nemá čas, čokoľvek zdravé s menším obsahom cukru rovnako postačí.
  5. Vaša práca nie je úplne vaše hobby? Z niečoho ale účty platiť musíte a mohlo to byť aj horšie. Hneď po príchode do kancelárie sa nemusíte vrhnúť na čítanie mailov. Skúste trebárs stráviť pár minút small talkom s kolegami/kolegyňami v kuchynke a až potom hoďte šípočku rovno do povinností.