Produkty

Čaj nie je len rýchlo vypitý teplý nápoj, jeho príprava môže byť celý rituál

Počas pracovných dní niet veľa času na to, aby sme sedeli nad šálkou čaju niekoľko hodín a vychutnávali si ho. Bežne si počas dňa zaleje vrecúško čaju horúcou vodou a po vylúhovaní ho potom vypijeme. Dlhšie sa pitiu čaju môžeme venovať vo voľných chvíľach, počas ktorých sa nemusíme ponáhľať, aby sme si ho mohli pripraviť aj tradičným spôsobom.

Zelená je farba zdravia

Čaj patrí k bežným každodenným nápojom hlavne v chladnejších mesiacoch, lebo nás zahreje a jeho príjemná vôňa matcha totalvital Totalvital.sk nám dodá potrebnú energiu. Zelený, čierny, bylinkový či ovocný, druhov čaju je veľa, každý z nás si vyberá ten, ktorý mu chutí. Medzi čaje so zdravotnými benefitmi patrí aj matcha čaj. Je možné kúpiť si ho vo forme prášku, ktorý si následne dokážeme veľmi rýchlo pripraviť.

Veľa času jeho príprava nezaberie, stačí si vybrať, či chcete mať studený alebo horúci nápoj. Studený čaj si urobíte zaliatím matcha prášku studenou vodou alebo ešte lepšie je pripraviť ho v shakeri. Teplá voda by mala mať maximálne 70°C, aby sa nezničili výživné látky, obsiahnuté v čaji. 2g prášku s 2,5dl vody vlejte do šejkra a pretrepte. Bez šejkra je príprava rovnaká ako pri iných čajoch, v šálke rozmiešajte nápoj pomocou bambusovej tyčinky.

Matcha laté môže potešiť chuťové poháriky

Požadovanú konzistenciu nápoje si môžete upraviť, pridávať sa môže aj med, mlieko alebo náhrady cukru, chutný nápoj dosiahnete pridaním niektorého z ovocných džúsov alebo citrónovej šťavy. V lete je výborným osviežením studená verzia s ľadom. Matcha čaj je taký univerzálny, že je možné použiť ho aj pri príprave smoothie, do ovocných koktailov, pri výrobe zmrzliny, rozličných dezertov, ale aj pečiva či chleba a podobne. Zaliaty prášok mliekom bude veľmi netradičným nápojom, ktorý vám dodá energiu a zaženie smäd. Zdraviu prospešné látky z tohto nápoja ocení váš organizmus kedykoľvek, takže vyskúšajte niektorú z možností prípravy matcha čaju, určite vám zachutí.