Zvieratá

Domáci miláčikovia

Už odpradávna je veľmi populárne mať doma svojho maznáčika v podobe domáceho miláčika. Ľudia si veľmi radi osvojujú niektoré zvieratká, ktoré môžu chovať vo svojej domácnosti, starať sa o ne a zahŕňať ich svojou láskou. Zvieratká nám to vracajú v podobe nevýčislitelnej lásky, ktorú nám prejavujú svojou prítomnosťou, pritúlením a aj v ťažkych časoch nám spríjemňujú náš každodenný život. I keď nie každé zvieratko sa dá zdomácniť, s niektorými sa to skutočne dá. Medzi najčastejšie domáce zvieratká patria rozhodne mačičky alebo psíky ale určite aj hady, mišky, morské prasiatka, rybičky, veveričky alebo leguány a veľa ďalšich druhov.

Domáci miláčik

Každé zvieratko je špecifické iným charakterom a inými potrebami. Je to akýsi trend, kedy sa človek snaží zvieraťu priblížiť jeho prirodzené prostredie u neho doma. Pre havkov kupujú peliešok na spanie, oblečenie vhodné v chladných mesiacoch alebo vodítko, ktoré slúži na prípútanie psíka k človeku v čase vychádzky. Kupujú im stravu, chodia s nimi k lekárovi a starajú sa o ne s láskou a nadšením akoby to bolo ich zvieracie dieťa. Dokonca existujú salóny pre našich miláčikov, kde si môžu vychutnať 100%-centnú starostlivosť a relax.

Domaci milacik

Pred zadovážením takéhoto maznáčika je veľmi dobre uvedomiť si a zvážiť či máme dostatok času venovať ho svojmu novému zvieratku a brať ho ako súčasť svojho života. Predsalen je to živý tvor, ktorý má svoje potreby. Poznáme veľa prípadov, kedy veľká láska skončí veľmi rýchlo, pre nedostatok času alebo energie voči novému členu rodiny. Aj keď nám to zvieratká nevedia dať jasne najavo rečou, pretože hovoriť nevedia, ich smútok v očiach hovorí jasne a za všetko. Ani jedno malé bijúce srdiečko si nezaslúži vyhodenie alebo odlúčenie od novej rodiny. Nie je to hračka s ktorou keď sa dohráme odložíme ju nabok alebo posunieme ďalej. Je to citlivý tvor, ktorý sa spolieha na svojich majiteľov a verí vo svoju láskavu budúcnosť.