Podnikanie

Koľko energie spotrebujete?

A potom je tu ešte administratíva a úrady. Pred tým, ako sa nasťahujete musíte zariadiť množstvo dokumentov. Jedným z nich je aj energeticky certifikát.

Energeticky certifikát rodinného domu.

Možno vám neušlo ako sa poslednú dobu riešia rôzne technológie na chod rodinného domu. Zatiaľ čo vy máte klasicky plynový kotol a vykurujete radiátormi, dnešné rodiny, ktoré sa rozhodnú pre novostavbu musia už od začiatku zvažovať iné možnosti. Dôvodom je najmä nová legislatíva, ktorá sprísnila odber energií pre rodinné domy. Novostavby sa musia zmestiť do energetickej triedy A0. Práve preto je potrebné s rozumom riešiť vykurovanie domácnosti, ohrev vody či iné energeticky náročné prevádzky. Ak sa trochu rozhliadnete po internete nájdete rôzne nové technológie, akými sú vzduchotechnika či tepelné čerpadlo, ktoré vám energetickú triedu A0 v domácnosti zabezpečia.

energetický certifikát

Úrady neoklamete.

Ak si myslite, že oklamete úrady a energetickú triedu nedodržíte, mýlite sa. Dom vám neskolaudujú. Ako je to možné? Pri kolaudácii domu https://www.domu.com/ musíte predložiť energetický certifikát. Ide o certifikát, ktorý vyhotový znalec na základe technológii použitých práve na vykurovanie či ohrev teplej vody. Na základe výpočtov následne zaradí vašu domácnosť do energetickej triedy. Tie sa označujú písmenami A až G, pričom trieda A je energeticky najúspornejšia.

energetický certifikát

Kde si energetický certifikát môžete vybaviť?

Na vyhotovenie energetického certifikátu rodinného domu potrebujete odborníka. Navštívte preto stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o možnosti a cene energetického certifikátu rodinného domu https://www.certifikaciabudovy.sk/cennik/ viac. Certifikaciabudovy.sk vám zabezpečí kvalitne vypracovaný energeticky certifikát rodinného domu rýchlo a lacno. Energeticky certifikát si nenechávajte na poslednú chvíľu a navštívte aj vy internetovú stránku certifikaciabudovy.sk ešte dnes.