Ženy

LED: Moderné osvetlenie súčasnosti

Používanie led svetiel sa v súčasnosti stáva celkom bežné, no aj napriek tomu pôsobia stále futuristicky. A to je samozrejme kompliment. Prezentujú však vlastnosti, ktoré sa už dnes stávajú základnou požiadavkou na čele s nízkou spotrebou energií a dlhou životnosťou. A tieto vlastnosti vášmu bývaniu poskytnú aj led svetla Led Produkt.

Takúto formu úspornejšieho svietenia dnes vidíme čoraz častejšie v bežných rodinných interiéroch, prípadne tiež v exteriéroch. A vo veľkej miere je to spôsobené tým, že klasické, resp. staré žiarovky nadobro ukončili svoju existenciu. Síce nám slúžili relatívne spoľahlivo, ale v porovnaní so súčasnou technológiou spotrebovali podstatne viac energií a takisto neboli zrovna „eko-friendly“.

žiarovky,energia

Práve preto ich nahradili zdroje ako napr. žiarivky, no dnes už vieme, že technologicky nadradené sú hlavne „ledky“. Tie pozostávajú zo svetlo emitujúcich diód (light emitting diode), ktoré dokážu žiariť v priemere 40 000 až 50 000 hodín. A opäť sa hodí poukázať na to, že ich chod je oveľa úspornejší, konkrétne o 85 až 90 %, než keby ste dnes používali staré žiarovky.

https://youtu.be/BIHbxO10ojA

Toto sú ich najznámejšie vlastnosti led svetiel a dôvod, prečo na súčasnom trhu dominujú. Zaujímavo ale pôsobí tiež fakt, že táto kategória ponúka niekoľko rôznych možností a odlišných foriem z hľadiska dizajnu. Nemusíme preto vravieť len o žiarovkách, ale takisto napr. o svietidlách, reflektoroch, môže ísť o trubice, ale zaujímavo pôsobia stále známejšie led pásiky špecifické svojim praktickým dizajnom.

led pásiky

Takýto dizajn charakteristický samolepiacim pásikom, na ktorom sa nachádzajú svetlo emitujúce diódy následne predstavuje pestré možnosti ich umiestnenia, resp. využitia. Môžu mať dekoračný, ale aj funkčný účel a sú známe napríklad v spojitosti s osvetlením kuchnynskej linky, poličiek, schodov, TV obrazovky, skiel v kúpeľni, atď.