Nezařazené

Cez hliníkové okno sa díva na svet lepšie

Pohľad z okna je v každom prípade aj pri rôznych materiáloch okien úplne rovnaké. Vždy sa pozeráme len cez sklenenú časť, ktorá je taká istá v prípade všetkých typov okien aké poznáme. Mení sa len materiál, v ktorom je daná sklenená tabuľa osadená. Od plastu, cez drevo, až po hliník alebo kombinácie týchto materiálov, ktoré sľubujú vlastnosti všetkých kombinovaných materiálov, i keď o tom by sa práve dalo polemizovať, či je to skutočne tak ako sa uvádza.

woman-3083390_1920

Mnoho ľudí uvažuje tak, že nakúpi okná také, aby bolo hlavne preňho cenovo výhodné. Nezaujíma sa o to, koľko dané okná vydržia, čiže akú majú životnosť alebo o to, či by mohli slúžiť ešte ďalším generáciám. Návratnosť, ktorú nevidíme priamo v danom okamihu vníma len máloktorý človek. To by musel byť ozaj inteligentný a hlavne rozhľadený človek, ktorý si vie toto uvedomiť – a práve to je to gro – to dôležité, čo nám má poskytnúť ten pravý obraz o našich oknách.

window-1148929_1920

Cez hlinikove okno je pohľad na svet okolo nás oveľa krajší.

Práve hliníkové okná sú tie okná, na ktoré sa hľadí príliš cez prsty. Každý vníma iba ich vysokú cenu, ale nepozrie sa na nich kladné vlastnosti, ktoré prevyšujú všetku tú drahotu, ktorou sú známe. Keď si to rozumný človek preráta, tak zistí, že tieto okná sú v konečnom dôsledku oveľa výhodnejšie ako iné okná. Vydržia dlhšie a sú oveľa kvalitnejšie než iné okná, ktoré by ste zvolili. Takto kalkulovať s cenou a jej výškou mi pripadá v prípade okien príliš riskantné. Nie je to niečo, čo si kupujeme na pár rokov, ale majú nám vydržať naozaj dlhé desiatky rokov tak, aby sa mohli cez ne dívať ešte naše vnúčatá. No, keď si teraz dáme nejaké nekvalitné okná, tak sa cez ne pomaly nemusíme dívať ani my celý život a budeme ich musieť vymeniť. Práve vtedy zistíte, že ste zvolili zle a už na začiatku ste si mali kúpiť kvalitu a nehľadieť na cenu.