Podnikanie

Nezabudnite na servis klimatizácie

Klimatizáciu môžeme využívať nielen v lete ale aj v zime. Pri tejto nepretržitej prevádzke by sme ale nemali zabúdať na jej čistenie a servis. Aj najlepšia klimatizácia časom potrebuje servis a čistenie, aby mohla čo najdlhšie vykonávať svoju úlohu na 100%. Pri všetkom platí, že zanedbanie základného servisu znižuje nielen výkon ale znižuje aj výkonnostný stupeň zariadenia. Predísť tomuto stavu je možné jednoduchým čistením klimatizácie. Samy to ale neskúšajte. Čistenie netrvá dlho a nemá žiadne vedľajšie následky akými môže byť napríklad neporiadok. Čistenie by mal vykonávať školený odborník – technik. Tak sa môžeme spoľahnúť na kvalitné služby a odborne vykonanú prácu.

máte čistý dom, máte ale čistú aj klimatizáciu?

Tej sa nám dostane v každom kúte krajiny. Stačí zadať do vyhľadávača napríklad čistenie klimatizácie Bratislava Masterklima.sk. Samotné čistenie pozostáva z niekoľkých krokov. Počas čistenia je vyčistená nielen vnútorná ale aj vonkajšia jednotka. Umývajú sa výmenníky aj filtre. Nielen o mechanické nečistoty sa postará špeciálny hygienický sprej. Ak máte fóbiu z plesní a baktérií v klimatizácii, môžete pokojne spávať. Pri čistení klimatizácie sa výmenníky aj filtre hygienicky vyčistia. Tak sa zabezpečí 100% odstránenie baktérií, vírusov a plesní. Kompresor môže byť citlivý na zmenu zásob chladiaceho média. Technik rovnako dôsledne ako čistenie automaticky vykoná aj kontrolu hladiny chladiaceho média.

hygienická čistota

Je to dôležité pre dlhšiu a spoľahlivejšiu výkonnosť klimatizačnej jednotky. V prípade zníženého stavu sa táto doplní. Okrem týchto základných vecí technik popri čistení kontroluje technický stav klimatizácie, jej súčiastok a odtokov. Riziko poruchy sa teda stáva mizivým a zákazník si môže byť istý, že dostal plnohodnotný servis a jeho klíma je pripravená na celú sezónu. Najlepším riešením pred samotnou kúpou klimatizácie si vybrať ako dodávateľa spoločnosť, ktorá dokáže klimatizáciu nielen predať ale aj namontovať, nastaviť a do budúcnosti aj servisovať a čistiť. Takto budete mať istotu, že technik presne vie ako pracovať – rýchlo, efektívne a hlavne odborne a s prehľadom vo výrobkoch a komponentoch pre ne určených.