Produkty

Podnikatelia majú viacero možností ako si zadovážiť plastové palety

Moderný spôsob prepravy a skladovania množstva tovarov, ktoré sa dnes v skladoch nachádza, dotlačil pracovníkov k tomu, aby vybavili svoje pracoviská kvalitnými pomôckami, ktoré im ušetria množstvo namáhavej práce navyše a spolu s ňou aj financie. Efektívnosť práce je takisto veľmi dôležitá, a tú plastové palety pomáhajú zvýšiť niekoľkonásobne.

Ukladanie a prevoz debničiek uľahčia plastové palety

Výrobe plastových výrobkov sa venuje viacero spoločností, plastové palety a boxy na trh dodáva aj firma Schoeller Allibert, jej ponuka zahŕňa širokú základňu sortimentu plastových paliet, ktoré majú 8 štandardných veľkostí a 5 typov. To si vyžadujú plastove palety na trativod požiadavky logistiky, možnosť použiť ich na vystavovanie a prepravu s ohľadom na nosnosť, hygienické požiadavky, bezpečnosť a pevnosť. Odolnosť paliet voči chemickým látkam a 100% recyklovateľnosť sú vlastnosti, vďaka ktorým vyhovujú všetkým súčasným normám.

Odvetvia priemyslu, ale aj drobní podnikatelia už majú s kvalitnými paletami skúsenosť a drevené pomaly nahrádzajú plastovými. Majú rovnaké rozmery ako drevené, takže sú kompatibilné, ale vyrobiť sa dajú aj iné rozmery na zákazku.

Plastové palety však majú asi 3x vyššiu obstarávaciu cenu, no návratnosť je nesporná, lebo:

-majú dlhšiu životnosť, a tak ich používanie je efektívnejšie

-drevené palety treba ošetrovať vhodnými prípravkami, čo pri plastových paletách odpadá

-majú nízku hmotnosť, čo využíva aj letecká doprava

-jednoducho a rýchlo sa dajú poskladať a skladovanie nezaberie veľa priestoru

-ľahko sa udržiavajú, sú hygienické a recyklovateľné

Presné rozmery a odolný materiál

Opakované používanie paliet je veľkou výhodou, šetrí náklady a zefektívňuje prácu. Stabilný plast, z ktorého sa vyrábajú, odoláva korózii, zlomeniu, je bezpečný pri používaní vysokozdvižným vozíkom a zákazníci majú na výber z mnohých typov a veľkostí. Pre klientov môže byť ponuka prenájmu plastových paliet lákavá a zaujímavá najmä preto, že ak nemajú momentálne finančné prostriedky na to, aby investovali do ich kúpy, prenájom môže byť pre vhodným riešením.