Produkty

Euro k euru

Zdražovanie je niečo, čomu sa nevyhneme. Ak budeme len neustále nahnevaný na štát, že s tým nič nerobí a my samy nepohneme prstom, tak si môžeme nadávať aj samy na seba. Ľudstvo po dlhé roky prekonáva rôzne prekážky a zdoláva ich hlavne tým, že sa im snaží v rámci istých noriem prispôsobovať. Nedá sa to donekonečna, no treba si zvykať na nové situácie a snažiť sa z nich vyjsť ako víťaz.

Babka k babce, budú kapce

Tak vraví jedno známe porekadlo. Hoci bolo vymyslené už dávno, stále má svoju pravdu.

Ako je na tom vaša domácnosť? Naozaj neexistuje niečo, čo by ste v nej mohli zredukovať, či na niečom ušetriť? Niečo, kde by ste mohli ubrať na výdavkoch? Nejaký spotrebič, ktorý spotrebuje príliš veľa energie? Niečo zbytočné, čo kupujete? Niečo, čo sa u vás nevyužíva a vy to len prekladáte z boka na bok? Nekúrite príliš veľa? Alebo naopak príliš málo a potom máte problémy s plesňami? S chorobami?

Skúste sa zamyslieť.

žiarovka v tme

Už len také obyčajné led žiarovky dokáže spraviť v domácnosti divy. Len oni vám ušetria pekné peniaze, ak ich vymeníte v celom dome, či byte. Vôbec nestratíte na životnom štandarde, či komforte na aký ste zvyknutý. Nespoznáte zmenu, iba na výpise z elektromera a následnom vyúčtovaní. Nebudete sa stíhať čudovať nad tým, aká veľká zmena je možná aj s takýmito malými činmi – či vecami.

nočná lampa

A takto by sa dalo pokračovať ďalej. Isto si v domácnosti nájdete aj ďalšie veci, spotrebiče, ktoré napríklad nechávate zapnuté v zástrčke, keď ich nepoužívate. Alebo spotrebiče, ktoré sú už veľmi staré a spotrebujú veľmi veľa energie a podávajú nízky výkon. Možno aj taký malý úkon ako je vypnutie wifi na noc dokáže tiež zázraky. Predsa len na wifi routri máme svetielka, ktoré nám blikajú a spotrebúvajú nemalú energiu na svoju prevádzku. Keď spíte, tak wifi predsa nepotrebujete. Budík vám zazvoní aj bez toho…