Dom a byt

Rozprávkový dom

Pre každého iný, veľký, malý, drevený, tehlový… Čo však ale robiť ak je náš pozemok menší? Jednoduché riešenie na zdanlivo veľký problém. Trh je presýtený nehnuteľnosťami a stavebný priemysel zažíva svoj boom. Rovnako ako aj ceny za stavbu nehnuteľností. Viete čo Vás čaká aneminie pri stavbe domu?

Máte pozemok a chystáte sa stavať

Gratulujeme ste na začiatku cesty. Taký pomyselný štart. Teraz sa môžete vrhnúť na,,administratívu,,. Pred tým než začnete so stavbou je dôležité navštíviť príslušný úrad a podať žiadosti o povolenia na stavbu. Ak sa chcete vyhnúť už tak zdĺhavému procesu je potrebné mať pripravený projekt domu. Na mieste je aj skoršie vybavovanie pripojení. Voda, elektrina, plyn či kanalizácia. Aby Vás neskôr neprekvapila nejaká https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/n%25C4%259Bjak%25C3%25BD-%25C4%258Das komplikácia, kvôli ktorej bude Vaša stavba stáť.

Bývať jednoducho

Je možné sa vyhnúť komplikáciám

Ak sa Vám nechce opätovne behať po úradoch a obvolávať architektov, je na mieste rozmyslieť si ako chcete bývať. Dnes je veľa možností ako sa dostať k vytúženému bývaniu. Jednou z nich je kúpa mobilného domu. Ten nesie so sebou množstvo výhod. Nielen rýchlosť, nakoľko je dom už pripravený ale aj menej administratívnej záťaže. Hlavným lákadlom je nižšia cena.

bývanie

Výhody mobilných domov

Neprehliadnuteľnou je cena mobilného domu. Mobilné domy sú flexibilné a nesmieme podceňovať ani ich udržateľnosť. Mobilné domy sú jasnými predstaviteľmi energeticky efektívnych foriem bývania. Je pritom úplne na Vás aký typ mobilného domu si vyberiete. Na trhu sú verzie pre rekreačné účely ale aj celoročné bývanie. Rôzne dizajny potešia milovníkov moderných stavieb ale aj vyznávačov dreva a klasického štýlu. Ak potrebujete vyriešiť svoje bývanie čo najrýchlejšie, mobilný dom je pre vás výborným riešením. Ak do budúcnosti zvažujete sťahovanie, je dobré vedieť, že Váš dom môže pocestovať s Vami. Ak teda nájdete pozemok, ktorý sa Vám páči máte istotu, že nebudete musieť opustiť svoj zabehnutý život a zvykať si v novom dome. Či začínať s ďalšou stavbou na novo.

To predsa nemôžu byť mobilné domy

Idete po ulici a do očí Vám udrie krásny domček s murovanými stenami a novou strechou. To nemôže byť mobilný dom… Ale áno môže! Mobilný dom si viete prispôsobiť podľa seba. preto nie je v tejto dobe problém dom zatepliť a nechať si urobiť fasádu nerozoznateľnú od klasického murovaného domu. Rovnako ako nadstavba strechy to nie je problém. Takže ak sa chystáte či už na stavbu murovaného domu, drevo – domu rozhodne si pred týmto krokom zvážte či pre Vás mobilné domy nie sú lepším riešením.