Hry

Venovanie sa deťom

Zvyknete si nájsť na svoje deti? Ako sa im zvyknete venovať? S radosťou sa s nimi hrávate rôzne hry? Aké hry poznáte a čo všetko sa zvyknete so svojimi deťmi hrať? Zbožňujete ten detský smiech a tú neskonalú radosť, ktorú vyjadruje vaše dieťa počas hrania? Mnoho rodičov chce mať od svojich detí pokoj. Dajú im do rúk svoj mobilný telefón a neriešia, čo na ňom dieťa robí. Veľakrát sa dieťa hrá rôzne detské hry, pozerá detské rozprávky alebo aj niečo iné. Patrí mobilný telefón malým deťom do rúk? Rodičia chcú mať pokoj od svojich detí, aby napríklad mohli poupratovať, alebo si oddýchnuť.

 

stavanie kociek

 

To však nie je vhodným riešením. Ak sme raz chceli mať deti, mali by sme s nimi tráviť dostatok času. Je to nevyhnutné a priam si to vyžadujú aj vaše deti. Koľkokrát prídu za vami vaše deti s otázkou, či sa s nimi nepôjdete hrať. Aká je vaša reakcia? Zlatíčko, neskôr alebo teraz nemám čas. Dieťa je potom veľmi smutné a musí sa začať hrať samo. Obľúbenou detskou hrou už od malého veku je skladanie kociek, stavanie domčekov, rôzne vkladačky, bábiky, autíčka a podobne. Najobľúbenejšími detskými hračkami sú plyšové zvieratká. S nimi dokonca deti komunikujú a vytvárajú si s nimi puto.

 

spoločenská hra

 

Aj vaše dieťa má svojho obľúbeného plyšáka, ktoré si musí brať aj na výlety  alebo k babke a dedkovi? Niekedy sa svojim deťom venujeme tak málo, že si svoje puto vytvoria práve so svojou obľúbenou hračkou. Vyrozprávajú sa mu a stane sa pre nich kamarátom. Mali by sme to byť práve my rodičia, ktorým sa má naše dieťa vyrozprávať. No, keď s nimi trávime veľmi málo zo svojho voľného času, ani sa deťom nečudujem. Deti sú vynaliezavé. Ku šťastiu potrebujú naozaj len máličko. Mali by sme sa im viac venovať a dopriať im kúsok zo seba. Robota a upratovanie nás počká, no naše deti nám rýchlo vyrastú pred očami. Zoberte svoje dieťa na detské ihrisko alebo si len zahrajte nejakú spoločenskú hru. Oplatí vám to úsmevom.